Velomanai Team
http://velomanai-team.lt/forumas/

vairas
http://velomanai-team.lt/forumas/viewtopic.php?f=27&t=108
Puslapis 13

Autorius:  irmis [ 2015-11-11 22:07 ]
Pranešimo tema:  vairas

Kas galit pasakyt,nuo ko priklauso ir koks turi but plentinio dviracio vairo plotis,nes ant seno treko 42cm,o ant naujo 44cm.

Autorius:  d0natas [ 2015-11-11 23:45 ]
Pranešimo tema:  Re: vairas

Vairo plotis turi būti toks, kad būtų patogu, čia svarbiausia ;)
O kalbant apie centimetrus, tai vairo plotis turi būti pečių pločio... matuojant nuo kauliuko iki kauliuko + pora centimetrų.
Tik reikia atkreipt dėmesį, kaip gamintojas matuoja vairą, nuo centro iki centro, ar nuo krašto iki krašto. Aš užsidėjau 40 cm pločio, gal net 38 norėčiau, bet neradau norimos formos tokio pločio...

dar yra reach matmuo - kiek išlindęs vairo lenkimas į priekį ir drop'as. reach gan populiarus apie 85 mm, o drop'as, priklauso nuo pomėgių, norų ir galimybių. kas daugiau virš 135mm, tai jau didelis drop'as, būtent tokie man ir patinka. Tai šiek tiek priklauso nuo lankstumo, bet gal net daugiau nuo plaštakos dydžio...

Aš labai priekabiai žiūrėjau į vairo lenkimo formą. Kelios pagrindinės formos: klasikinis, kompaktinis ir ergo.
Darbiniam kompe turiu susiradęs labai detalų straipsnį apie tai... vėliau galėsiu pakomentuot plačiau... bet klasikinė forma... tai kaip visos startūškės ir panašiai.
Kompaktinis - populiaru tarp nelanksčių, ar su mažomis plaštakomis žmonių, ar šiaip, kuriem tas pats, koks vairas :D
Ergo - lenkimo forma sudėtingiausia - vyniojant vairo juostą tenka pavargti :D bet tokios formos pliusai - stabdžių rankenos ir vairo viršus būna beveik vienoj tiesėj (čia gal daugiau asmeninis pomėgis... patinka/nepatinka). Iš drop'ų lengvai pasiekiami stabdžiai ir patogu sprintui atsistojus, kai rankomis laikomasi už drop'ų, net ir stipriai pasvirus į priekį...

Net nežinau... ką daugiau būtų galima primeluot čia :lol:

Autorius:  irmis [ 2015-11-12 09:07 ]
Pranešimo tema:  Re: vairas

Ačiu Donatai už komentara,ant mano vairo parašyta,kad 44cm.

Autorius:  d0natas [ 2015-11-12 09:25 ]
Pranešimo tema:  Re: vairas

Pirmiausiai pasimatuok pečius, kaip paveiksliuke parodyta :) o per platus vairas paprastai pasireiškia tuo, kad ilgiau važiuojant vargsta pečių/kaklo sritis ;)

Autorius:  Gintaras [ 2015-12-06 01:12 ]
Pranešimo tema:  Re: vairas

http://www.cyclingweekly.co.uk/news/lat ... ars-199446
Idomiu pamastymu. Bendra mintis- sisuras vairas ddesnis privalumas nei geras deguonies isisavinimas, isimtis labai ilgi vaziavimai arba ilgos ikalnes. Manau LT nei to nei to nera. As su 38cm vairu (pečiai 42cm) jauciu kad siaura bet taip pat jauciu kad esu maziau burė. O ikalneje visiek uz virsaus i.i ir prasketi rankas jei dusti :)

Autorius:  d0natas [ 2015-12-06 01:51 ]
Pranešimo tema:  Re: vairas

Labai įdomus straipsnis. Bet kažkiek ir mados reikalas su vairais... turbūt :)

Aš ir kaip ir norėjau 38, bet nebuvo tokios formos, kokios norėjau, nekalba apie lenkimo formą, bet ji gal net svarbiau už vairo plotį.

Greitai važiuojant labai svarbu ne tik siauras vairas, bet ir siaura sėdėsena, kad neišskleist sparnų :mrgreen: Su 40 pločiu, jei neišskleidžiu sparnų, tai kojomis beveik liečiu alkūnes, tai siaurint jau nebeverta :)

Mūsų "kalnuose" perėjęs nuo 44 į 40 cm, nepajaučiau visiškai jokio pablogėjimo. O ir vairavimas smagesnis su siauru vairu, jautiesi ne kaip gaz53 vairuotojas važiuojantis į kolukį, o kaip sportininkas :mrgreen:

Dar kas buvo renkantis 40, o ne 38... 40 didesnis dropas geru centimetru :ugeek:

Po šito straipsnio išpirks visus šituos vairus :D https://www.bike-components.de/en/Contr ... er-p42237/

Autorius:  Darius [ 2015-12-06 11:56 ]
Pranešimo tema:  Re: vairas

Is savo asmenines patirties, tai siauri vairai atnesdavo kaklo skausmus. Bet cia gal del mazo treniruotumo, o gal per sunkaus salmo:) metus laiko vazinejau su 44dydzio. Patogu, bet bure esi:) todel irgi ziurinejuosi i 40dydzio. Klausimas ar verta rizikuoti su kinietisku karbonu? Gal tiesiog imti aliuma ir ramu? Kiek yra normalu moketi uz vairo juosta? Nes kainos nuo nuo 2$ iki 30$:))
Taipat nerekomenduociau su staigiais lauzimais vairo islenkyje. Nes tada ispaudzia i remus kur turi laikyti rankas. Ir galimas variantas kad butent ant to lenkimo ir bus patogiausia rankas laikyti.

Autorius:  irmis [ 2015-12-06 12:16 ]
Pranešimo tema:  Re: vairas

aš vairo juosta perku pigiausia,nes madu nesivaikau :D

Autorius:  Gintaras [ 2015-12-06 13:47 ]
Pranešimo tema:  Re: vairas

Pigiau uz izoliacija nebus :)
Siaip jei juosta juoda tai paprasciau, bet jei ne juoda - tenka atkreipt demesi i nuvalymo lengvuma tingisi kas menesi kad ir po 2eur persivynioti
O karbono kinietisko tai baisu. Nors mes tokie 'galingi' sprinteriai kazin ar nulausim. Balno vamdziai ramiau net jei luztu neprarastum lygsvaros. Turiu viena nulauzta- visai nenukrenta laikosi ant pluosto

Autorius:  Darius [ 2015-12-06 14:01 ]
Pranešimo tema:  Re: vairas

Turejau karbonine sedyne, suluzo per pirmas varzybas:D bet pasirodo del mano kaltes, nes eina skirtingi balnakciu tvirtinimo mechanizmai. Pasirodo sedyniu begeliai buna dvieju rusiu apvalus ir ovalus:) neatitiko ir suluzo del to. Taipat negalima perverzti. sakiau pabandysiu:) ratu kinietisku gal ir bijociau, bet vairas kaip ir sedyne ar sedinkotis, jeigu luztu, tai speju nei is karto nuluztu:)

Puslapis 13 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/